fbpx

Obozy językowe

Obozy językowe

Obóz językowy w Alicante z hiszpańską agencją Linguiter

Zapisy zakończone


5.08.- 12.08.2023

Oferujemy dużo więcej niż kurs hiszpańskiego w Hiszpanii...

zanurzenie w języku,
poznanie życia Hiszpanów "od kuchni",
bogaty program kulturowy,
gry i zabawy językowe na plaży,
świetną zabawę i semestr hiszpańskiego w tydzień!

Co będziemy robić?

Jedziemy do Alicante przede wszystkim po to, żeby „zanurzyć się” w języku hiszpańskim i poznać tamtejszą kulturę. Zależy nam nam tym, żeby nasi podopieczni spędzili wyjazd aktywnie i ambitnie, nabywając nowe umiejętności językowe i rozwijając te już zdobyte.

Szkoła w Alicante znajduje się w samym centrum miasta, około 10 minut pieszo od plaży i portu. Jest to mała i kameralna szkoła, która zajmuje się nauczaniem tylko i wyłącznie języka hiszpańskiego. Po zajęciach wszystko jest w zasięgu ręki: restauracje, kawiarnie, sklepy, stare miasto, plaża, rynek i port. Zakwaterowanie u rodzin hiszpańskich, w odległości max. 20 minut.

Szkoła została założona ponad 20 lat temu. Od tego czasu zespół jest niezmienny.  Inma, Isabel, Gregorio i Manuel tworzą fajny zespół. Pracują razem od lat i doskonale się rozumieją. Wspólnie stworzyli metodologię nauczania języka hiszpańskiego i razem starają się przekazywać swoją wiedzę uczniom. Tutaj każdy uczeń staje się automatycznie rodziną. 

Nauczyciele są rodowitymi Hiszpanami, bardzo dobrze przygotowanymi do wykładania języka hiszpańskiego jako języka obcego. Szkoła od wielu lat posiada certyfikat Instytutu Cervantesa. Program nauczania jest zawsze bardzo spersonalizowany. Zdawalność egzaminu DELE to 95%!

Jedna lekcja trwa tutaj 50 minut. Dzięki temu można w tydzień zrobić półroczny kurs!

Nasi uczniowie każdego dnia będą mieli okazję uczestniczyć w bogatym programie kulturalnym. Nie będziecie się tutaj nudzić! Staramy się, żeby program był bardzo zróżnicowany, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Będziemy zwiedzać miasto i jego zabytki, spotkamy się z Hiszpanami, będziemy plażować, nauczymy się salsy, odwiedzimy Walencję i Park Oceanograficzny oraz zasmakujemy w churros con chocolate. Dowiemy się także, co to są tapasy. Oprócz tego, nasze lektorki będą organizowały gry i zabawy językowe, związane z materiałem omawianym na porannych zajęciach lub z sytuacjami z życia codziennego.

Gdzie jedziemy?

Alicante znajduje się na południu Comunidad Valenciana. Kąpielisko na Costa Blanca położone u stóp skalistego wzniesienia, na którym wznosi się zamek.

Z jednymi z najpiękniejszych plaż w Europie, Alicante jest bliskie bycia idealnym miejscem dla tych, którzy chcą spędzić trochę czasu w ciszy i spokoju w pobliżu plaży. Ze wszystkimi usługami, jakie powinno mieć centrum miejskie, Alicante jest wystarczająco duże, aby oferować wszystkie udogodnienia, ale także wystarczająco małe, aby zachować urok przytulnego nadmorskiego miasta. 

Położone na cudownym hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca, Alicante słynie nie tylko z fal, które obijają się o śródziemnomorską linię brzegową, ale także z ogromu góry Benacantil. Ponadto zamek Santa Bárbara zapewnia wspaniałość nieprzeniknionej fortecy, służąc jako wysublimowana sceneria dla tego malowniczego krajobrazu.
Miasto słynie z życia nocnego, słońca przez cały rok, imponującej oferty gastronomicznej oraz licznych atrakcji kulturowych i historycznych. W Alicante nie będziesz się nudzić. To typowe nadmorskie miasto, w którym zawsze dużo się dzieje. 

Gdzie będziemy mieszkać?

Organizowane przez nas wycieczki językowe to oprócz intensywnej nauki hiszpańskiego, także zbliżenie do hiszpańskiej kultury. Wszyscy uczniowie podczas pobytu w Hiszpanii będą mieszkać u hiszpańskich rodzin. To fantastyczna okazja, żeby zobaczyć jak wygląda życie Hiszpanów na co dzień, co jedzą, jak spędzają czas wolny i jakie mają zwyczaje.

Każda rodzina przyjmie przynajmniej dwóch uczniów. Bardzo dokładnie sprawdzamy każdą rodzinę, zdajemy sobie bowiem sprawę, że jest to nasza odpowiedzialność i chcemy zapewnić dzieciom odpowiednie warunki oraz miłą i zdrową atmosferę w hiszpańskim domu.
Selekcjonujemy rodziny przed rozpoczęciem współpracy, sprawdzamy starannie domy i przeprowadzamy rozmowy z członkami rodziny. Często wymagamy dodatkowych referencji od wcześniejszych pracodawców i od innych szkół.

Jaki jest koszt wyjazdu?

Cena: 2900 zł plus koszt przelotu.

Cena obejmuje przelot, kurs, zakwaterowanie i wyżywienie, program kulturowy, opiekę polskiej kadry mówiącej po hiszpańsku i angielsku.
Koszty na miejscu: bilety komunikacji miejskiej, tapas i kieszonkowe.

Kim są opiekunowie?

Dziećmi opiekować będzie się doświadczona, hiszpańskojęzyczna kadra.

Oprócz tego, na miejscu zajmować się nami będą pracownicy agencji Linguiter i hiszpańskie rodziny, przyjmujące dzieci.

Jaki jest termin wyjazdu?

Termin wyjazdu to 5.08.-12.08.2023.

Przed wyjazdem odbędzie się spotkanie informacyjno-integracyjne.