fbpx

Obozy językowe

Obozy językowe

Obóz językowy w Maladze z hiszpańską agencją Linguiter

Zapisy otwarte


19.07.2024-26.07.2024

Oferujemy dużo więcej niż kurs hiszpańskiego w Hiszpanii...

zanurzenie w języku,
poznanie życia Hiszpanów "od kuchni",
bogaty program kulturowy,
wyzwania językowe,
świetną zabawę i semestr hiszpańskiego w tydzień!

Co będziemy robić?

Jedziemy do Malagi przede wszystkim po to, żeby „zanurzyć się” w języku hiszpańskim i poznać tamtejszą kulturę. Zależy nam na tym, żeby nasi podopieczni spędzili wyjazd aktywnie i ambitnie, nabywając nowe umiejętności językowe (i nie tylko) oraz rozwijając te już zdobyte.

Nasi uczniowie każdego dnia po obiedzie będą mieli okazję uczestniczyć w bogatym programie kulturowym. Nie będziecie się tutaj nudzić. Staramy się, żeby program kulturowy był bardzo zróżnicowany. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Będziemy zwiedzać miasto i jego zabytki, będziemy tańczyć flamenco i salsę, pojedziemy jednego z wybranych andaluzyjskich miast, odwiedzimy muzeum Picasso, ugotujemy paellę. Dowiemy się także, co to są tapasy i churros con chocolate.

Gdzie jedziemy?

Malaga jest położona w południowej Hiszpanii, na wybrzeżu Costa del Sol. W tym mieście nasi uczniowie będą mieli okazję mieszkać przez tydzień. Będzie to nauka języka hiszpańskiego, ale również egzotyczne wakacje – plaża, słońce i błękitne morze w ciągu dnia oraz zwiedzanie Malagi, Andaluzji połączone z wieczornymi spacerami.

W Maladze mieszka populacja 600.000 ludzi. Można powiedzieć, że jest to najbardziej tętniące życiem miasto regionu. Miasto Malaga prężnie się rozwija i coraz częściej nazywa się je Barceloną południowej Hiszpanii. Dziś jest to przyjazne turystom miasto, gdzie jednak najczęściej słyszanym językiem na ulicy jest hiszpański.

Malaga to miasto sztuki i muzeów. W Maladze urodził się znany artysta Pablo Picasso i można tutaj odwiedzić nawet muzeum nazwane jego nazwiskiem, gdzie można podziwiać niektóre z jego dzieł. Można również odwiedzić jego dom rodzinny, który mieści się przy Plaza de la Merced.

Miasto Malaga oferuje również wiele atrakcji, na przykład Alcazaba, arabską fortecę z “Castillo Gibralfaro”. Ze względu na śródziemnomorski klimat,  Malaga cieszy się 320 słonecznymi dniami w roku, a średnie temperatury latem/ zimą wynoszą 30 stopni Celsjusza/ 15 stopni Celsjusza. Kto wyjeżdża z Malagi, szybko chce tutaj wrócić. To magiczne miasto, w którym można się zakochać.

Szkoła języka hiszpańskiego to typowa andaluzyjska willa. Otoczona jest przyrodą i znajduje się praktycznie obok plaży. Szkoła znajduje się w przepięknej dzielnicy Malagi. Jako że w Maladze zawsze świeci słońce po lekcjach możemy się wygrzewać w ogródku na terenie szkoły. Czasami także lekcje mają miejsce na powietrzu, co bardzo podoba się naszym uczniom. Jest to kameralna akademia, gdzie naucza się tylko i wyłącznie języka hiszpańskiego.

Wszyscy bardzo dbają o jakość kursu i całego pobytu naszych uczniów w Maladze. Przez cały rok pracuje tutaj stała kadra i dzięki temu ekipa nauczycieli jest bardzo dobrze zorganizowana i ma bardzo dobrze wypracowane i sprawdzone metody nauczania. Szkoła specjalizuje się w nauczaniu dzieci i młodzieży. Co roku przyjmuje około 100 grup szkolnych z całego świata, Nauczyciele są rodowitymi Hiszpanami, bardzo dobrze przygotowanymi do wykładania języka hiszpańskiego jako języka obcego.
Szkoła od wielu lat posiada certyfikat Instytutu Cervantes.

Gdzie będziemy mieszkać?

Organizowane przez nas wycieczki językowe to oprócz intensywnej nauki hiszpańskiego, także zbliżenie do hiszpańskiej kultury. Wszyscy uczniowie podczas pobytu w Hiszpanii będą mieszkać u hiszpańskich rodzin. To fantastyczna okazja, żeby zobaczyć jak wygląda życie Hiszpanów na co dzień, co jedzą, jak spędzają czas wolny i jakie mają zwyczaje.

Każda rodzina przyjmie przynajmniej dwóch uczniów. Bardzo dokładnie sprawdzamy każdą rodzinę, zdajemy sobie bowiem sprawę, że jest to nasza odpowiedzialność i chcemy zapewnić dzieciom odpowiednie warunki oraz miłą i zdrową atmosferę w hiszpańskim domu. Przed przyjazdem do Malagi rodzice oraz dzieci otrzymają opisy hiszpańskich rodzin wraz z adresami. 

Selekcjonujemy rodziny przed rozpoczęciem współpracy, sprawdzamy starannie domy i przeprowadzamy rozmowy z członkami rodziny. Często wymagamy dodatkowych referencji od wcześniejszych pracodawców i od innych szkół. Przed rozpoczęciem współpracy wymagane są również przez nas zaświadczenia o niekaralności wszystkich członków hiszpańskiej rodziny.

W cenach naszych pakietów zawsze jest wliczone pełne wyżywienie.

Jaki jest koszt wyjazdu?

Cena: 560 euro plus koszt przelotu.

Cena obejmuje kurs, zakwaterowanie i wyżywienie, program kulturowy, opiekę polskiej kadry mówiącej po hiszpańsku i angielsku. Koszt przelotu poznamy po zebraniu grupy.
Koszty na miejscu: bilety komunikacji miejskiej, tapas i kieszonkowe.

Kim są opiekunowie?

Dziećmi opiekować będzie się doświadczona, hiszpańskojęzyczna kadra.

Oprócz tego, na miejscu zajmować się nami będą pracownicy agencji Linguiter i hiszpańskie rodziny, przyjmujące dzieci.

Jaki jest termin wyjazdu?

Termin wyjazdu to 19.07.2024 – 26.07.2024

Przed wyjazdem odbędzie się spotkanie informacyjno-integracyjne. 
Uczestnicy otrzymają również e-booka z hiszpańskimi rozmówkami.